ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ХОЛОДНИХ ШВІВ

Виконання робіт необхідне для усунення та (або) запобігання можливої фільтрації води через статичні тріщини, шви бетонування і сполучення залізобетонних конструкцій. З цією метою застосовуються гідроізоляційні суміші «Пенетрон» і «Пенекрит». При наявності течі усунути їх гідроізоляційними сумішами «Пенеплаг» або «Ватерплаг».

1. Підготовка штраби

За допомогою штрабореза і відбійного молотка (перфоратора) виконати уздовж тріщини, примикання або шва бетонування штрабу перетином не менше 25х25 мм. Потім штрабу ретельно очистити від сміття і пухкого бетону за допомогою щітки з металевим ворсом, рясно зволожити і загрунтувати одним шаром розчинової суміші «Пенетрон». Витрата сухої суміші «Пенетрон» становить 0,1 кг / пог. м при перетині штраби 25х25 мм.

2. Заповнення штраби розчинної сумішшю «Пенекрит»

Підготовлену штрабу щільно заповнити сумішшю розчину «Пенекрит». При цьому товщина нанесеного за один прийом шару розчинної суміші «Пенекрит» не повинна перевищувати 30 мм; глибокі штраби заповнюються в декілька шарів. Витрата сухої суміші «Пенекрит» при штрабі 25х25 мм становить 1,5 -2 кг / пог. м. При збільшенні перерізу штраби витрата сухої суміші «Пенекрит» зростає пропорційно.

3. Обробка штраби розчинної сумішшю «Пенетрон»

Заповнену штрабу і прилеглі ділянки бетону необхідно зволожити і обробити сумішшю розчину «Пенетрон» в два шари.

4. Догляд за обробленою поверхнею

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів і негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені поверхні залишалися вологими протягом 3-х діб. Не повинно спостерігатися розтріскування і лущення використовуваних гідроізоляційних матеріалів. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовують такі методи: водне розпилення і укриття бетонної поверхні вологонепроникною плівкою.