ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ АКТИВНИХ ТЕЧІЙ

1. Підготовка бетонної поверхні перед застосуванням матеріалів системи Пенетрон

Перед застосуванням матеріалів системи Пенетрон поверхню бетону необхідно очистити від пилу, бруду, нафтопродуктів, цементного молока, висолів, торкрету, штукатурного шару, фарби та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню всередину бетону активних хімічних компонентів розчинної суміші Пенетрон. Очищення бетонних поверхонь слід проводити за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншими прийнятними механічними способами (наприклад, болгаркою). Ділянки невеликої площі можна очищати вручну щітками з металевим ворсом. Гладкі і шліфовані поверхні слід обробити слабким розчином кислоти і через годину промити водою. За допомогою штрабореза і відбійного молотка по всій довжині тріщин, швів, стиків, сполучень, примикань і навколо вводів комунікацій виконати штраби П-подібної конфігурації перетином не менше 25х25 мм. Порожнини напірної течі виконати шириною не менше 25 мм і глибиною не менше 50 мм з розширенням вглиб (по можливості у вигляді «хвоста»). Потім штрабу і порожнини течі ретельно очистити від сміття і пухкого бетону за допомогою щітки з металевим ворсом.

Увага! Розчинна суміш Пенетрон наноситься тільки на вологу поверхню бетону. Від ступеня зволоження бетону залежить ефективність застосування матеріалу. Зволоження виробляти до тих пір, поки бетон не перестане вбирати воду, тобто до максимально можливого насичення бетону водою. 

Увага! Роботи з гідроізоляції бетонних конструкцій проводити при температурі не нижче 5 ° С.

2. Зупинка течі

Для приготування розчинної суміші використовувати тільки чисту тару і воду.

ПРИГОТУВАННЯ СУМІШІ ПЕНЕПЛАГ:
Готувати таку кількість розчинної суміші, яка може бути використана протягом 30 сек. Як правило, для ліквідації однієї течі потрібно 200-300 г сухої суміші. Оптимальна температура води замішування 20 ± 2 ° С. При зниженні температури збільшуються терміни схоплювання розчинної суміші. При підвищенні температури терміни схоплювання скорочуються. При слабопозитивних температурах рекомендується використовувати для замішування теплу воду. Змішати суху суміш «Пенеплаг» з водою в пропорції: 0,22 л води на 1 кг сухої суміші «Пенеплаг», або за обсягом - 1 частина води на 4 частини сухої суміші «Пенеплаг». Влийте воду в суху суміш і сформуйте протягом 15-20 секунд щільний однорідний жорсткий конус, що не перевищує розміри порожнини течі.

ПРИГОТУВАННЯ СУМІШІ ВАТЕРПЛАГ:
Готувати таку кількість розчинної суміші, яка може бути використана протягом 30-60 сек. Як правило, для ліквідації однієї течі потрібно 200-300 г сухої суміші. Оптимальна температура води замішування 20 ± 2 ° С. При зниженні температури збільшуються терміни схоплювання розчинної суміші. При підвищенні температури терміни схоплювання скорочуються. При слабопозитивних температурах рекомендується використовувати для замішування теплу воду. Змішати суху суміш «Ватерплаг» з водою в пропорції: 0,17-0,18 л води на 1 кг сухої суміші «Ватерплаг», або за обсягом - 1 частина води на 4 частини сухої суміші «Ватерплаг». Влийте воду в суху суміш і сформуйте протягом 15-20 секунд щільний однорідний жорсткий конус, що не перевищує розміри порожнини течі.

ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОПЛОМБИ:
Суміш розчину «Пенеплаг» ( «Ватерплаг»), сформовану у вигляді конуса, з максимально можливим зусиллям втиснути в порожнину течі і витримати його в такому стані протягом 60 сек. при використанні розчинної суміші «Пенеплаг» або від 2 до 3 хв. при використанні розчинної суміші «Ватерплаг».

Важливо втиснути розчинну суміш до дна порожнини течі одним рухом. При наявності декількох напірних течій, роботи починати з верху. Розчинної сумішшю «Пенеплаг», «Ватерплаг» заповнити тільки половину порожнини течі, при більшому заповненні надлишки матеріалу негайно видалити механічним способом. Витрата сухої суміші «Пенеплаг» ( «Ватерплаг») становить 1,9 кг/дм3. Обробити порожнину зупиненої течі розчинною сумішшю «Пенетрон». Об'єм, що залишився порожнім заповнити сумішшю розчину «Пенекрит». Поверхня розчину «Пенекрит» і прилеглу до неї бетонну поверхню обробити сумішшю розчину «Пенетрон» в два шари.

3. Догляд за обробленою поверхнею

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів і негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені поверхні залишалися вологими протягом 3-х діб. Не повинно спостерігатися розтріскування і лущення використовуваних гідроізоляційних матеріалів.

Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовують такі методи: водне розпилення і укриття бетонної поверхні вологонепроникною плівкою.