ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ОТВОРІВ ПІСЛЯ ДЕМОНТАЖУ ОПАЛУБКИ

Гідроізоляція технологічних отворів, які залишилися в бетоні після демонтажу знімної стінової опалубки, змонтованої з допомогою сталевих шпильок з двома гайками (тяжів), що пропускаються через незнімні пластикові втулки ПВХ, виконується із застосуванням гідроізоляційних сумішей «Пенекрит» і «Пенетрон».

1. Демонтаж пластикових втулок

Спочатку необхідно демонтувати частину пластикової втулки за допомогою перфоратора і бура на 5-10 мм більше зовнішнього діаметра втулки на глибину не менше 25 мм при відсутності течі і на глибину не менше 50 мм при наявності течі. При цьому пластмасова втулка мнеться і створює упор для застосування розчинних сумішей «Пенекрит», «Пенеплаг» або «Ватерплаг». Очистити отвори від пилу і інших забруднень стисненим повітрям або водою під тиском.

2. Зупинка течі

При наявності течі через отвори їх слід усунути сумішами «Пенеплаг» або «Ватерплаг», заповнивши на глибину 25 мм підготовлену порожнину.

3. Гідроізоляція отворів

Отвір рясно зволожити і загрунтувати сумішшю розчину «Пенетрон» (приготування див. У п. 11.1). Заповнити порожнину сумішшю розчину «Пенекрит» (приготування див. У п. 11.2), вдавлюючи її за допомогою металевого шпателя або вручну. Зволожити заповнені розчином «Пенекрит» отвори і прилеглі до них в радіусі не менше 20 мм ділянки бетону і нанести на них суміш розчину «Пенетрон» в два шари.

4. Догляд за обробленою поверхнею

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів і негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені поверхні залишалися вологими протягом 3-х діб. Не повинно спостерігатися розтріскування і лущення використовуваних гідроізоляційних матеріалів. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовують такі методи: водне розпилення і укриття бетонної поверхні вологонепроникною плівкою.