ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БЕТОННИХ ПОВЕРХОНЬ

1. Підготовка бетонної поверхні перед застосуванням матеріалів системи Пенетрон

Перед застосуванням матеріалів системи Пенетрон поверхню бетону необхідно очистити від пилу, бруду, нафтопродуктів, цементного молока, висолів, торкрету, штукатурного шару, фарби та інших матеріалів, що перешкоджають проникненню всередину бетону активних хімічних компонентів розчинної суміші Пенетрон. Очищення бетонних поверхонь слід проводити за допомогою водоструминної установки високого тиску або іншими прийнятними механічними способами (наприклад, болгаркою). Ділянки невеликої площі можна очищати вручну щітками з металевим ворсом. Гладкі і шліфовані поверхні слід обробити слабким розчином кислоти і через годину промити водою. За допомогою штрабореза і відбійного молотка по всій довжині тріщин, швів, стиків, сполучень, примикань і навколо вводів комунікацій виконати штраби П-подібної конфігурації перетином не менше 25х25 мм. Порожнини напірної течі виконати шириною не менше 25 мм і глибиною не менше 50 мм з розширенням вглиб (по можливості у вигляді «хвоста»). Потім штрабу і порожнини течі ретельно очистити від сміття і пухкого бетону за допомогою щітки з металевим ворсом. Увага! Розчинна суміш Пенетрон наноситься тільки на вологу поверхню бетону. Від ступеня зволоження бетону залежить ефективність застосування матеріалу. Зволоження виробляти до тих пір, поки бетон не перестане вбирати воду, тобто до максимально можливого насичення бетону водою. 

Увага! Роботи з гідроізоляції бетонних конструкцій проводити при температурі не нижче 5 ° С.

2. Приготування розчинної суміші «Пенетрон».

Для приготування розчинної суміші використовувати тільки чисту тару і воду. Змішати суху суміш з водою в пропорції: 0,4 л води на 1 кг сухої суміші «Пенетрон», або 1 частина води на 2 частини сухої суміші «Пенетрон» за обсягом. Суміш розчину «Пенетрон» перемішати протягом 1-2 хв. вручну або за допомогою низькооборотної дрелі до отримання рідкої сметаноподібної консистенції. Суміш розчину під час використання слід регулярно перемішувати для збереження первісної консистенції. Додавання води в розчинну суміш не допускається. Готувати такий об'єм розчинної суміші, який можна виробити протягом 30 хвилин з моменту додавання води в суху суміш Пенетрон. Як правило, одна людина за 30 хв. може виробити 5-7 кг сухої суміші. Оптимальна температура води замішування 20 ± 2 ° С. При зниженні температури збільшується термін схоплювання розчинної суміші. При підвищенні температури терміни схоплювання скорочуються. Нанесення розчинної суміші «Пенетрон» Розчинна суміш «Пенетрон» наноситься пензлем або розпилювачем для розчинних сумішей рівномірно по всій поверхні в два шари без пропусків. Перший шар наноситься на вологий бетон, другий - на свіжий, але такий, що вже схопився перший шар. Перед нанесенням другого шару поверхню необхідно зволожити. Витрата сухої суміші «Пенетрон» становить 0,8-1,1 кг / м2 поверхні бетону. Увага! Всі тріщини, стики, шви, примикання, вводи комунікацій ізолювати сумішшю «Пенекрит». 

При наявності течі усунути їх сумішами «Пенеплаг» або «Ватерплаг».

Догляд за обробленою поверхнею.

Оброблені поверхні слід захищати від механічних впливів і негативних температур протягом 3-х діб. При цьому необхідно стежити за тим, щоб оброблені поверхні залишалися вологими протягом 3-х діб. Не повинно спостерігатися розтріскування і лущення використовуваних гідроізоляційних матеріалів. Для зволоження оброблених поверхонь зазвичай використовують такі методи: водне розпилення і укриття бетонної поверхні вологонепроникною плівкою.